Ukázka z knihy: Můj svět v tobě - Renata Šindelářová

U nakladatelství Literární strom vyšel nový román, který se zabývá spirituálním i paranormálním světem a obsahuje psychologické prvky. Spisovatelka Renata Šindelářová se znovu rozhodla pro neobvyklé téma, které vám představí ve své knižní novince Můj svět v tobě. Kniha je volným pokračováním publikace Jen jeden svět (recenze). Za poskytnutí podkladů děkujeme Renatě Šindelářové. 

Zdroj: Literární strom

Titul je o tom, že i když se někdy zdá, že vše už je ztraceno, pořád nám zbývá naděje.

Hlavními hrdiny jsou rodiče ztracené Sofinky, její kamarád Leo se svou matkou Biankou a psycholog Robert. Malý Leo má buď obrovskou fantazii, nebo skutečně ovládá telepatii a komunikuje s bytostmi, jimž říká andělé. Leo je vychováván matkou, která o sobě prohlašuje, že hovoří s mrtvými. Naštěstí mají ti dva rodinného přítele Roberta – psychologa, který nikoho nesoudí, jen pozoruje.

Podaří se ale zachránit Sofinku? Leo do vyšetřování přispívá zajímavými tipy. Zdá se, že opravdu vidí své kamarádce do hlavy. Ne všechny jeho vize se ovšem dají vysvětlit jednoznačně, a tak to je pořád hledání a domýšlení, které rodiče snad kousek po kousku posunuje blíž k Sofinčině nalezení.Ukázka z knihy:
„Andělé opravdu existují. Chodí za mnou každý den a povídají si se mnou,“ trval si na svém šestiletý Leo. „Ale nikdo kromě mámy a tety Lucky mi to nevěří.“ Ze zdánlivě klidného hlasu trčely ostny podrážděnosti. Podíval se na psychologa. „A ty? Ty mi věříš?“
„Já ano. Věřím, že je vidíš,“ ujistil ho Robert. „Přestože přiznávám, že já jsem nikdy žádného neviděl.“
Dětská fantazie je bezbřehá. Vytváří v myslích dětí bájné bytosti, mluvící zvířata, fiktivní kamarády. U předškoláka zcela běžný projev. Pokud ovšem přetrvává ještě ve školním věku, je příhodné ověřit, zda se stále jedná o nevinný projev fantazie, nebo má dítě nějaký psychický problém. Jen opravdu vzácně by se mohlo také jednat o známku duševní nemoci.
„A v tom je právě ten problém,“ konstatoval Leo velmi vážným tónem. „Nikdo jiný je nevidí.“
Byl to chytrý kluk, vystihl to přesně. „Proč myslíš, že je vidíš jen ty?“


Anotace: 
Vnímá skutečně malý Leo paranormální jevy? Má nadpřirozené schopnosti, nebo jen bujnou fantazii, kterou v něm rozvíjí jeho matka spiritistka? Podaří se Leovi telepaticky zachytit myšlenky ztracené kamarádky Sofinky? Co si o tom myslí rodinný přítel Robert a jak do toho všeho zapadá Leův sociopatický otec Tomáš? Můj svět v tobě je příběh o tom, že i když se někdy zdá, že vše už je ztraceno, pořád nám zbývá naděje.

Komentáře