Recenze: LOVEC VĚNA (Katherine Luka)


Klasický romantický příběh ze staré dobré Anglie
Za recenzní výtisk děkujeme autorce Katherine Luka.

Chci zakoupit e-knihu Lovec věna.Ještě coby studentka jsem hltala měrou vrchovatou příběhy z pera Jane Austen. Proto, když se mi naskytla příležitost recenzovat Lovce věna, neváhala jsem ani vteřinu. Anotace totiž slibuje romantický příběh odehrávající se v Anglii a na to já prostě slyším. Takže milovnice a milovníci anglické spisovatelky, zbystřete a čtěte dále.

Příběh se točí kolem zakázané lásky, pro kterou je člověk schopen obětovat i své dobré jméno. Zamilovaná Madelyn se sama vydává na cestu, která je pro mladou dámu té doby nemyslitelná. A jak se dá dopředu vytušit, tato cesta jí změní život. Více vám neprozradím, protože to byste mě ukamenovali.

Madelyn je tou naivní hrdinkou, z pohledu ostatních hloupoučkou dívkou, která je svazována pravidly etikety, tím, co se sluší a nesluší, snažící se nepřijít do konfliktu s morálkou. Nutno ale podotknout, že u Madelyn je patrný přerod z křehké květinky bojující s nespravedlností a nepochopením, k ženě, která ví, co chce a jde si za tím. Fergusson je jejím pravým opakem, doslova kašle na to, co si kdo myslí, jeho nátura je jakoby vytesaná z kamene, který je neopracovaný a surový. U Fergussona jsem se však nemohla zbavit dojmu, že autorka se snaží, aby vypadal strašně tajemně, ale moc se jí nepodařilo mě o tom přesvědčit. Spíše mi v souvislosti s ním moc nenabídla, něco mi u něj prostě chybělo. Důležitou postavou je zde také George, navoněný a líbivý mladík, vybavený sladkými řečičkami a neodolatelným šarmem. O tom, jak oba muži zamíchají s Madelyninými kartami osudu, se nechte překvapit.

Katherine Luka využila svého nesporného vypravěčského talentu k tomu, aby čtenáře doslova přikurtovala k židli a s pomyslnou pistolí u spánku jej prostě donutila knihu přečíst na jeden zátah. Ano, chci tím říci, že je kniha nesmírně čtivá a byť je romantická linka spíše upozaděnější a otěže přebírá dobrodružství, na čtivosti a zaujetí to vůbec neubírá, ba naopak. 

Autorka hezky přenesla na papír naivitu té doby a i když je příběh plný klišé a je psaný obyčejně, není to nic na škodu. Věřím totiž, že po knize sáhnou ti, kteří právě takové příběhy mají rádi a na výčitky tedy nedojde. Mimo to, že autorka velmi dobře píše, má bohatou slovní zásobu a z Lovce věna čiší její zaujetí pro psaní, má i velmi dobře vystavěné dialogy. Ty jsou svižné, mezi hlavními hrdiny to jiskří a čtenář se tak nemusí chytat za hlavu a spílat autorovi.

Co bych však spisovatelce vytkla, je to, že příběh by mohl být klidně delší. Mrzelo mě, že konec byl takový uspěchaný a useknutý. Přitom bych si ráda přečetla i o tom, co bylo dál. Možná ale autorce křivdím a chystá se na pokračování... Uvidíme.

Lovec věna je knihou, která mne příjemně překvapila a určitě si zaslouží mé velké doporučení. Na své si přijdou spíše ženské čtenářky, a to bez ohledu na věk. Katherine Luka je autorkou, kterou byste si měli rozhodně zapamatovat, protože má podle mě slibně našlápnuto. S čistým svědomím mohu napsat, že Lovec věna mne opravdu bavil a věřím, že bude bavit i vás.

Knižní obálka:
Je dle mého názoru velmi povedená a Katherine Luka si ji vytvořila sama. Zajímavostí je, že na své FB stránce dala svým fanouškům vybrat ze dvou návrhů.

 


Anotace: 
Dva roky po konečné porážce Napoleona se panství Fallstone ocitne opět v krizi, a Fergusson Fleming, baron z Fallstone, hledá cestu, jak se z finančních problémů dostat.
Madelyn je dívka z dobré rodiny, která si zakládá na rodinném jménu i společenských konvencích, ale rozhodne se dát lásce přednost před vším ostatním.
Prchá z domu, aby se mohla vdát za tajného snoubence, ale svatba je jen začátek a před Madelyn náhle stojí otázka jak, a zda vůbec, dokáže žít s tím, koho si vzala.


Katherine Luka: Lovec věna 
Nakladatelství: KKnihy.cz
Rok vydání: 2017
Počet stran: 221
Formát e-knihy: PDF, ePub

 

Komentáře