Informace

Projekt Podpora českých autorů - Čteme české autory prezentuje díla domovské literární scény a snaží se, aby si čtenáři i mezi tamějšími spisovateli našli své oblíbence. Chcete své knihy zviditelnit? Jsme tu pro vás! 

Nabídka platí nejen pro debutanty, ale i pro zavedené spisovatele pohybující se na našem knižním trhu. Ať už máte pocit, že vaše kniha nespravedlivě zapadla, nebo chcete jednoduše ostatním představit svoji novinku, popřípadě připomenout nějaké vaše starší dílo, napište nám!

DŮLEŽITÉ: Předem upozorňujeme, že součásti recenze bývá i konstruktivní kritika. Pokud ji špatně přijímáte, bude lepší, když si spolupráci s námi dobře promyslíte. Recenze na žádost autora neupravujeme a z webu nestahujeme.

Nová nabídka:
Máte však možnost se s námi domluvit na tom, že knihu zrecenzujeme jako zpětnou vazbu pro vás. V takovém případě vám po dočtení pošleme posudek, který bude pouze pro Váši potřebu a nebude nikde zveřejněn. Zároveň ale nebude probíhat žádná jiná forma propagace knihy.

Pokud byste i přesto chtěli naši výzvu využít, neváhejte nás kontaktovat.

e-mailu: ctemeceskeautory@email.cz


FB:  Čteme české autory nebo Svět Mezi Řádky

Instagram: Čteme české autory
Pokud nás chcete oslovit, 

doporučujeme do mailu vložit všechny podstatné informace: 

 • Název knihy, kterou chcete zrecenzovat včetně bližších informací. (oficiální anotace, nakladatelství, rok vydání, počet stran)
 • Je nutné oznámit žánr, abychom věděly, která recenzentka by se měla o dílo ucházet. Máme vše žánrově rozdělené a knihu tedy zrecenzuje recenzentka, která má s daným žánrem největší zkušenosti.
 • Nabízíte tištěný nebo elektronický výtisk? 
 • Zašlete nám odkaz knihy, kde se o ní dozvíme více nebo přímo odkaz na vaše stránky (FB, web, databáze)
 • Nutné je také zaslat ukázku cca. 10 stran. 
 • A pokud kniha není nikde uveřejněná, tak i ilustrační foto.

Projekt je kapacitně naplněný a opravdu mnoho autorů má zájem o propagaci. Z toho důvodu si musíme vybírat, protože je pro nás nemožné podpořit všechny. Snažíme se prezentovat ty tituly, které si podle nás svou kvalitou, nápadem a zpracováním zaslouží své čtenáře a zároveň pro ně najdeme žánrově vhodnou recenzentku. Máme právo spolupráci odmítnout stejně jako každý.


Podmínky pro spolupráci: 
 • Zaslání tištěné (recenzní výtisky nevracíme) nebo elektronické knihy (oficiálně vydané).
 • Sdílení článků a recenzí, které pro Vás vytvoříme (případně vložení odkaz na vaše webové stránky či váš blog).
 • V případě připomínek nebo dotazů vždy kontaktujte zakladatelky projektu nejlépe na výše uvedeném e-mailu, případně na některé z našich sociálních sítí. Nekontaktujte členy redakce přes osobní maily a profily na sociálních sítích, snadno se pak taková spolupráce ztratí a za to už my neneseme zodpovědnost, pokud spolupráce není schválená šéfredaktorkou, která za projekt zodpovídá.

Pokud nebude některá z podmínek splněna, spolupráce bude automaticky ukončena.


Kde všude se v případě spolupráce vaše kniha objeví?
 1. Vypracujeme konstruktivní recenzi pro vaši knihu. 
 2. Všechny zmíněné články budou sdíleny jak na naší FB stránce a Instagramu, tak v různých Fb skupinách zaměřených na knihy a blogery.
 3. Také mezi recenzemi na databazeknih.cz.
 4. Díky spolupráci s ČBDB.cz se objeví také mezi články knižních blogerů.
 5. Na hlavní straně blogu Svět mezi řádky jsou k nalezení nejnovější informace z projektu spolu s odkazy.

Mimo zrecenzování dále nabízíme: 
 1. Rozhovor písemnou formou - redakce má právo se rozhodnout, zda s autorem rozhovor připraví.
 2. Uspořádání soutěže o váš titul. (Soutěžní výtisk/y zasílá výherci/výhercům autor, popř. nakladatelství.)
 3. Pokud nemáte publikovanou ukázku na jiném serveru, vyjdeme vám vstříc a publikujeme ji u nás.

Lhůty: Recenze do 6 týdnů


I po zrecenzování knížky vás budeme nadále sledovat a na našem FB sdílet novinky ohledně vaší tvorby. Pokud bychom něco přehlédly, neváhejte nás oslovit sami. 
Zakladatelky projektu: 

Ivona Salvová-Šabíková (pseudonym Chensie Ips) 


Zuzana Boháčová (pseudonym Wish Sue) Komentáře

 1. Moc zajímavý projekt. Podpora českých autorů je potřeba, nemají to lehké. Moc vám fandím a těším se, že již brzy možná dostanete knihu i ode mě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme. Rády pomůžeme českým autorům, začátky nejsou lehké. Tak věříme, že snad náš projekt je prospěšný, jak pro autory, tak i pro čtenáře, kteří možná najdou srdcovku mezi českými knihami. :o) Rozhodně držíme palečky, pokud vydáváš nebo chceš vydat knihu a pokud budeš s námi chtít pomoci s propagací, stačí se nám ozvat. :o)

   Vymazat
 2. Zdravím. Podporujete jen autory, kteří vydali tištěnou/elektronickou knihu nebo také autory, kteří svá díla zveřejňují na vlastních blozích po kapitolách? :3
  Děkuji mnohokrát za odpověď!

  Jinak nápad je to naprosto skvělý!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme. :) Projekt je v tuto chvíli pro ty, kteří už knížku vydali, ale na sociálních sítích sdílíme i autory, kteří zatím neměli s vydáním štěstí, ovšem aktivně na něm pracují, a nás jejich tvorba nějakým způsobem zaujala. :)

   Vymazat
 3. Dobrý den, to je úžasné :-o chci se zeptat zajímáte se i o básnické sbírky ? Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, ano, některé z našich recenzentek se zaměřují i na poezii. :)

   Vymazat

Okomentovat