Měsíční shrnutí – Říjen 2017

Kolik jste za říjen přečetli knížek? Kolik z nich bylo od českých autorů? Možná jste více nakupovali, než četli. Důvodem toho bylo, že se v průběhu tohoto měsíce odehrály hned dvě výrazné knižní události, které přilákaly do knihkupectví a internetových obchodů velké množství čtenářů.

První akcí byl Velký knižní čtvrtek, který letos připadl na 19. října. Dohromady vyšlo šestnáct titulů, z nichž byl jeden slovenský a devět českých! 


Beletrie pro dospělé:

Literatura pro děti:

Životopisy a memoáry:


Naučná:

Druhá (dvoudenní) se konala v Havlíčkově Brodě a ano, šlo už o klasický Podzimní knižní veletrh, jehož ředitelkou je jedna z našich spolupracujících autorek Markéta Hejkalová. Té jsme v rámci projektu recenzovali už dvě knížky; konkrétně detektivně-milostný román Rudé paprsky severního slunce odehrávající se v Jižní Korei a novinku Měj mě rád/a, kterou na letošním veletrhu pokřtila.


✴ ✴ ✴


Co se dělo u nás na webu? Mohli jste si přečíst dohromady dvacet článků. Publikováno bylo pět recenzí, a to detektivního příběhu pro děti, temné fantasy a sborníku fantasy povídek, sbírky melancholických básní a erotického thrilleru.

Navázali jsme spolupráci s dvěma novými autory: autorem a ilustrátorem dětských knížek Josefem Quisem a autorem military sci-fi a space opery Janem Kotoučem.

Rozhovory tentokrát ovládly autorky. Vyzpovídali jsme už zmiňovanou Markétu Hejkalovou, dále pak Michaelu Burdovou, Haninu Veselou, Martinu Perlíkovou a Katherine Luka. Jediným mužským elementem byl v této kategorii Matěj Soukup.

Ukázka patřila sbírce poezie Vlny, v níž jste si mohli přečíst hned tři básně od Pavla Sebastiana Hušky. V soutěžích jste pokoušeli štěstí o romány Katherine Luka a sbírku knih Michaely Burdové.

A TO NENÍ VŠECHNO! Soutěžemi se to u nás jenom hemží, kromě běžných autorských pro vás chystáme ještě něco velkolepého! Sledujte nás na našem FB Podpora českých autorů a Instagramu Svět Mezi Řádky!

Právě probíhá soutěž: 
Recenze: 

Recenzní výtisky nebo nové spolupráce: 

Rozhovory: 


Ukázky: 
Soutěže:

2 komentáře:

  1. Já minulý měsíc zvládla jen pět knížek. Každopádně už se mi rozrůstá seznam s českými autory a mám načteno už 16. Pro někoho málo, ale já na tom pilně pracuji a není tomu tak dávno, co jsem tam měla sotva pět :-P

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lucy, tak to je pro začátek super! :) Zaujalo tě něco v našem říjnovém shrnutí?

      Vymazat