Podruhé ve světě Nejmocnějších!

Začátkem letošního roku vyšla u nakladatelství Straky na vrbě sbírka povídek české fantastiky, kterou editovala spisovatelka Jitka Ládrová. Na knize si dala opravdu záležet a nejeden čtenář ocenil vítězné povídky začínajících českých autorů. O titulu Zpívající věže jsme vás již informovali, dokonce jste měli možnost si přečíst recenzi s velmi kladným hodnocením. 

Nyní bych vám ráda představila druhý díl Zpívajících věží. Struny osudu mě zaujaly svou nádhernou ilustrací na hlavní straně. Doslova to dýchá atmosférou a líbí se mi ještě mnohem více než díl první. Opět se jedná o vítězné povídky ze soutěže Zpívající věže. Proběhl již třetí ročník, čtvrtý si pro autory Jitka Ládrová chystá. Více informací naleznete na webové stránce autorky.
Po rychlém prolistování se opět setkáváme s působivými ilustracemi. Roland Havran si rozhodně dal záležet a a s pomocí jeho kreseb se mu podařilo do knihy vetkat procítěnou atmosféru. Nesvedu si představit vhodnějšího ilustrátora, který by svět Nejmocnějších ztvárnil lépe. Věřím, že budete uchváceni jako já. Na rozdíl od prvního dílu je tento titul obsáhlejší a nemá pouze dvě stě stran, ale téměř tři sta.
Anotace: 
Jejich osud určuje někdo jiný. Leží v rukou bohů, kteří si s nimi hrají.
Rozladěný nástroj ale nikdy nevydá pěkný tón.
Dokáží se vzepřít vlastnímu údělu?

Deset českých a slovenských povídek.
Deset hrdinů, kteří se rozhodli říct bohům ne.
Jeden fantasy svět.

Obsah:
Jitka Ládrová - Děti ze Země nikoho
Tereza Holubová - Loutna hrála teskně
Eliška Procházková - Ozvěna pomsty
Vlastimil Diuk Čurda - Éterická
Roman Ušák - Cena slobody
Barbora Novotná - Každá mince má dvě strany
Jan Konečný - Tóny nenávisti
Jela Abasová - Dialana a bohovia
Kristýna Jiroutová - Být hrdinou
Věra Mertlíková - Hráč

Znáte povídky Jitky Ládrové?
Už jste četli Zpívající věže nebo Struny osudu?Žádné komentáře:

Okomentovat