Military román o speciální jednotce Letectva armády Spojených států

I do našeho projektu se probojovala letošní military novinka, která vyšla u nakladatelství Beletris. Titul Speciální jednotka je prakticky debutem české autorky Martiny Perlíkové a na e-shopu Beletris prohlašují, že jde o mimořádně zajímavý a dobře napsaný původní český military román. Dokonce jsou k nahlédnutí i ukázky z knížky.


Co nám o sobě autorka prozradila?
„Jsem rozená Pražačka, ale nepohrdnu možností prchnout na vesnici a toulat se po okolních lesích. Svou civilní profesi jsem spojila se zálibou v číslech a hlavolamech a vrhla se na účetnictví, u kterého s malými přestávkami zůstávám dodnes.

Psaní mě nikdy nezajímalo, školní slohové práce jsem přímo nesnášela, ale hodně jsem četla především dobrodružnou literaturu, detektivky a horory (např. K. May, A. C. Doyle, A. Christie, S. King). Až v únoru 2011 nastala konstelace, díky které jsem se chopila klávesnice a sepsala svou první povídku Speciální jednotka – Depeše o amerických vojácích v Iráku. Povzbuzena tím, jak moc mě to bavilo, a faktem, že si příběh po zveřejnění na literárním webu našel pár čtenářů, vhodila jsem své svěřence do dalších misí. V aktivní službě je držím do dnešních dnů. 

Postupně jsem začala psát i samostatné, převážně hororové povídky, které spojuje černý humor a někdy až bizarní brutalita, krátké Reportáže psané na chlupech o soužití s domácími mazlíčky a další sérii Stíny, což je detektivní horor s poněkud nesourodou dvojicí agentů Interpolu.

Většinu volného času mi zabírají dvě až tři kočky a jeden zlatý retriever, zbytek rozděluji mezi objíždění leteckých dnů, psaní, houbaření a hledání modré policejní budky. Ctím odkaz Mistra Járy Cimrmana a mám ráda humor Monty Pythonů.“


Anotace:
Disciplína, poslušnost a plnění rozkazů bez otázek. To je základ činnosti každé armády. Základ vítězných bitev a válek. Většinou.

Občas se ale najde někdo, kdo tato pravidla poruší. Myslí samostatně, jedná intuitivně a jeho činy jsou nepředvídatelné.

Speciální jednotka Letectva Armády Spojených států má právě takového velitele; pro některé experta na řešení složitých situací, pro jiné adepta na kriminál. Její členové společnými silami bojují převážně na Středním východu, hrůzám kolem sebe čelí ochranným štítem v podobě humoru a problémy se snaží řešit s nadhledem.

Jak moc se jim to daří, zjistíte z jejich příběhů, které nejsou armádní agitkou, ani psychologickým rozborem všech aspektů války, ale dobrodružstvím několika lidí, jejichž největším štěstím bylo, že se potkali.✴ ✴ ✴


Další knihy má autorka bez českého ISBN publikované přes Amazon, které však po nějaké době stáhla k přepracování. Šlo o Speciální jednotku – první čtyři epizody, Londýnské stíny a Pražské stíny. Máte rádi žánr military?
Zaujala vás Speciální jednotka?


Žádné komentáře:

Okomentovat