Jdi proti proudu své řeky!

Měli jste již tu čest setkat se s knihami Kateřiny Dubské? Že ne? Vězte, že je to velká škoda. Autorka má na svém kontě už tři romány, jež vás mohou ohromit jak svou tematikou, tak i stylem jejího psaní. Tituly se zalíbí zejména těm, kteří mají rádi příběhy ze života a stojí pevně nohama na zemi.

Zdroj: archiv autorky článku
Sympatická spisovatelka vydává knihy určené spíše pro dospělé čtenáře, kteří již vědí, o čem život je. Znají jeho úskalí, ale i radosti. Z důvodu získaných zkušeností se jim pak takováto díla daleko lépe interpretují. O knižní vydání se postaralo nakladatelství JOTA. Na jeho stránkách se pak dostanete i k ukázkám níže zmíněných románů.

My vám dnes představíme její prvotinu Člověk Gabriel, na kterou volně navazuje román Dcery:


Knižní trailer:


 
 Zdroj: Youtube.com


Anotace:
Vydali jsme se na cestu toho roku, kdy zima byla příliš krutá a jaro stále nepřicházelo. Kola našich barevných vozů se roztočila proti proudu řeky, která se úžila tím víc, čím blíže jsme byli velkému městu, ve kterém lidé mluvili rachotivou řečí a žil v něm císař vládnoucí velké říši. Roztočila se i kola mého života, který, doposud uzavřen v náruči mé rodiny a v divoké kráse našich koní, se začal ubírat směrem, kde víno teče proudem, silná slivovice odpočívá v chládku a kde ženy jsou voňavé a oblé jako čerstvě napadané meruňky. Jak jsem se dostal z místa, kde se Dunaj vlévá do širého moře, až pod buchlovské kopce? Z hlučného tepla mé velké rodiny do zámeckých stájí a domku ve vsi, kde se na mou snědou tvář dívají s nedůvěrou? Budu vám vyprávět příběh o snech, o černých hřívách a světlých vlasech, o přátelství, lásce, válce i větříku, který jeho nit zavane, kam se mu jen zachce. Bude to příběh o životě člověka.

Zdroj: archiv autorky článku

Bibliografie Kateřiny Dubské:

1. Člověk Gabriel (JOTA, 2013)
2. Dcery (JOTA, 2015)
3. Malé zázraky (JOTA, 2016)


Více informací o autorce samotné se můžete dozvědět buď na jejích oficiálních stránkách Kateřina Dubská, nebo na autorském facebookovém profilu. Zároveň můžete sledovat vše, co se kolem autorky děje.

Již teď vám prozradíme, že se v brzké době dočkáte recenze Člověka Gabriela a následně pak Dcer i Malých zázraků. Máte se tedy na co těšit.Řadíte se také k milovníkům životních příběhů? 

Jsou hořkosladké romány vaším oblíbeným žánrem? 2 komentáře:

  1. Občas si nějaký takový příběh přečtu, ráda prokládám své oblíbené thrillery jiným žánrem. Od autorky jsem ještě nic nečetla, ale anotace vypadá lákavě a obálka je krásná :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Taky musím žánry střídat, jak čtu jeden delší dobu, mám pocit přehlcenosti. "Gabriela" jsem kdysi měla půjčenýho knihovny, ale nakonec jsem ho nestihla přečíst. Jestli si to ale pamatuju dobře, jazykově byl supr. A joo, přiznávám, vybrala jsem si ho hodně podle tý obálky, protože ta je prostě... ach:)

      Vymazat