Pohádková kniha o světě hastrmanů

Spisovatelka Petra Martišková nedávno vydala u nakladatelství Brána novinku – pohádkovou knihu Hastrmanka Evelínka a zlatá rybka, kterou mám už doma a se synem ji pročítám. Je velmi příjemné, když se autorka vrací ke starým dobrým hodnotám a inspiracím, kdy pohádky byly plné kouzel a nikoliv zbraní, jako je to u některých v dnešní době. U Hastrmanky se něčeho takového bát opravdu nemusíte, tato nenásilná četba pro děti je plná zajímavostí z vodního světa, napínavých dobrodružství s Evelínkou a v neposlední řadě také krásných ilustrací. 

Opravdu nemám obavu, že si pohádku se synem neužijeme. Jelikož pohádka Hejkalka o lesní divošce a rebelce byla příjemným osvěžením, ačkoliv šlo o autorčinu první knihu pro děti. Obvykle se specializuje na dívčí romány ve stylu new adult. I jeden takový román jsem měla možnost od ní číst a klidně by Sázka na lásku mohla konkurovat těm titulům, které k nám jdou ze zahraničí.Takže už chápete, proč se bez obav pouštím do světa hastrmanů... Vím, ačkoliv už jsem pohádkám odrostla, čeká mě velmi příjemný zážitek a se synem si postavy určitě oblíbíme. Zaujala jsem vás? To je dobře, více informací o autorce a jejích dílech se dozvíte na oficiálním webu Petry Martiškové


Anotace:
To se ví, že každý správný hastrman musí umět spoustu věcí. Znát vodní rostliny, zašívat botičky nebo hrát na housle, také se starat o rybník i jeho obyvatele. Ale to je přesně to, co malou hastrmanku Evelínku ani za mák nebaví. Vůbec nejraději vyvádí různé lumpárny, celé dny zlobí svého brášku Matyáše, plaší malé pulce, nebo hraje se svou nejlepší kamarádkou na honěnou. Jenže mít za kamarádku zlatou rybku, která umí splnit úplně každé, i to nejbláznivější přání, to není jen tak. A co teprve, když se společně vydají na prázdniny k dědovi a tam se při bouřce, jakou Evelínka ještě nezažila, rybka ztratí. Evelínka se vydává na dobrodružnou výpravu za její záchranou a přitom pozná nejen cenu přátelství, ale také to, jak skvělé je být hastrmankou. 

Dáváte přednost českým pohádkám před zahraničními?

Jaké dílo Petry Martiškové máte nejraději?
Žádné komentáře:

Okomentovat