Téměř detektivní young adult román

Dnes je mi ctí vám představit román Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři. Už při prvním přečtením anotace mě tato kniha oslovila a jsem velice zvědavá, jestli je příběh opravdu tak dobrý, jak slibuje.

Dílo, které v roce 2016 vydalo nakladatelství Beletris, je prvotinou mladé autorky Leny Valenové. Ale pro odpůrce elektronických knih mám dobrou zprávu, protože bylo vydáno nejen v elektronické podobě, ale také v mé milované papírové verzi...

Více informací o autorce je možné nalézt na jejích webových stránkách.

Ale vraťme se ke knížce. Myslím si, že každého čtenáře zaujme již samotná obálka, která je rozhodně netradiční. Při jejím prvním zhlédnutí jsem si myslela, že se jedná o nějakou filosofickou či esoterickou knížku, pro které je podobný abstraktní styl typický, ale opak je pravdou. Za touto krásnou ilustrací se skrývá napínavý detektivní román pro mladé čtenáře.


Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři (I.) - Lena Valenová

Anotace:
Téměř detektivní román s mladými hrdiny o tajemné minulosti, vyostřené přítomnosti a boji za svou budoucnost, o ztrátách i nálezech na cestě za pravdou. Do dětského domova na předměstí Říma přivedou dvanáctiletého kluka. Zdá se, že nic nepoznává, nic si nepamatuje. Ale to není jediná překážka, se kterou se musí potýkat. Také je tu vůdce klučičí party, který je rozhodnut udělat cokoli, aby nováčka odstranil ze své cesty. 

O čtyři roky později patnáctiletá studentka pražského mezinárodního gymnázia potká na pláži v Itálii okouzlujícího mladíka. Místo vysněné letní romance však Elena z prázdnin odjíždí plná hořkosti a se ztrátou iluzí. O to větší šok pro ni je, když mezi novými spolužáky – studenty zahraničního výměnného programu – poznává onoho kluka z pláže. Kdo je ale tenhle kluk, co najednou tvrdí, že je někdo úplně jiný, doopravdy? I on však řeší vážné otázky. Přijel do Prahy s pečlivě připraveným plánem. Jenže s jednou věcí nepočítal – s Elenou. 

Ona hledá sama sebe. On hledá svou minulost. A to ještě nevědí, že v tom nelítají sami. A že jde o mnohem víc, než oba na začátku mohli třeba jen tušit… 

Nakladatelství:Beletris
Rok vydání: 2016
Žánr: Česká literatura, detektivní román, young adult
Počet stran: 196
Formát: e-kniha, tištěná knihaUž se nemůžu dočkat, až se do knížky podívám... A co říkáte na tuto knížku vy?Komentáře

  1. Pěkný článek, knížka je úplně super! Měla jsem to štěstí, že jsem ji mohla autorce zrecenzovat a nelituji. Těším se na recenzi. :)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Děkujeme ;) Máte pravdu, ta kniha opravdu stojí za přečtení ... :)

      Smazat

Okomentovat