Detektivní čtení pro ženy

Dnes vám představíme českou začínající autorku Dagmar Galas, která s námi před časem navázala spolupráci. Na zrecenzování nám poslala hned tři knihy, z nichž dvě vyšly v tomto roce. Přestože všechny spadají do detektivního žánru, vypadá to, že v některých nebudou čtenáři (přesněji čtenářky) ochuzeni o nějaké to jiskření. :)

Autorčinu tvorbu si můžete zakoupit v knižním e-shopu Stahuj knihy.


CHENSIE bude recenzovat:


Neutečeš



Anotace:
Detektiv Richard Petera vyšetřuje zdánlivě nesouvisející vraždy a snaží se sblížit se soudní patoložkou Alicí Bártovou. Má pro ni slabost - ona by jednou stranou jeho city ráda opětovala, neboť je to po dlouhé době jediný chlap, který dokáže rozechvět její nervová vlákna, avšak na druhé straně jí v tom brání neblahá událost z minulosti. Stále před charismatickým detektivem kličkuje a vysílá k němu dvojsmyslné signály. I ona se má stát další obětí.
Vražedkyně - žena s narušenou psychikou - neměla díky výchově svých rodičů jednoduché dětství - jejich pseudovýchova ji stále, i v dospělosti, pronásleduje a komplikuje život. Trpí averzí vůči mužům, ovšem je silně eroticky založená, takže své sexuální touhy řeší po svém... Nemá ve zvyku odpouštět způsobené křivdy, a ten, kdo jí jednou zkříží cestu, před ní neuteče.



WISH bude recenzovat:


Smrt přichází ve znamení zvěrokruhu


&

Smrtící láska



Anotace:
Nina Ludwigová - policistka a rozvedená matka čtrnáctileté dcery - pátrá se svými kolegy po vrahovi mladých žen. Přestože věkem, ani datem narození nezapadá do profilu obětí, jednoho dne beze stopy zmizí. Její Jeep Patriot je nalezen havarovaný v rokli u Jeleního potoka, ale Nina v něm není. Podezření padá na jejího bývalého manžela - úspěšného spisovatele, který si možná jen tak odskočí od počítače spáchat pár vražd, aby to pak mohl barvitě popsat ve své další knize. Nina se má stát obětí zla, které má kořeny kdesi v dávné minulosti.



Anotace:
Jane Hartová, majitelka jazykové školy, dala na úsudek svých kolegů a z nutnosti přijala novou učitelku španělštiny. Kdyby se ale bývala poslechla, její život by se teď ubíral úplně jinudy. Její manžel Daniel podlehl svodům Emily Hamiltonové, která nastoupila na toto místo, čehož bude zanedlouho trpce litovat a nebude se stačit divit jaký směr události naberou. Amy Smithová zahlédla na vánočním večírku pro zaměstnance školy, který se konal v domě Hartových, něco, co vidět neměla a stala se tak lovnou zvěří. Její pronásledovatel se ji snaží umlčet i přesto, že ji nechala policie hlídat. Amy se rozhodne uprchnout a vyhledá Briana Scotta - bývalého příslušníka námořní pěchoty - u kterého se snaží najít pomoc.



Čtete rádi detektivky? Máte nějakou oblíbenou z domácí tvorby? 

Napište nám do komentářů. :) 



Žádné komentáře:

Okomentovat