Feministický cestopis

Tematická záložka do knížky :)

Myslíte si, že ať žijeme v jakkoliv moderní době, ženské pohlaví je v určitých směrech stále utlačováno? Připadá vám, že takto to ve větší či menší míře funguje všude, vždycky to tak bylo a vždycky bude? V tom případě vás určitě překvapí, že v některých zapadlých částech světa (nejčastěji v Asii), to funguje právě naopak! Pojďte se s námi vydat na pozoruhodnou cestu, na které nakopete zadek všem mužským, pobavíte se a možná přijdete na to, na jakém místě na světě chcete v příštím životě žít. :) 


Anotace:
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Nápaditý cestopis vás zavede do čtyř velmi neobvyklých kultur. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost. Cíl cesty: skutečně někde vládnou ženy? Autoři strávili na každém místě dva až tři měsíce. Načrtávali místní lidi, zaznamenávali jejich příběhy a pročítali historicko-etnografické studie. Výsledkem je tato svěží, originální knížka přesahující žánr cestopisu, která zaujme i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty.Kde ženy vládnou je bohatě ilustrovanou knížku doplněnou fotografiemi, jež má společně s kresbami a malbami na svědomí samotná autorka Kateřina Karásková a Simon Bird.
Autorku této ojedinělé publikace můžete potkat také na jejích besedách nesoucí stejný název jako kniha:

Zdroj

Cestovatelská beseda a multimediální show Kde ženy vládnou obrátí váš svět vzhůru nohama!
Vydejte se se mnou na výpravu do míst, kde jsou za slabší pohlaví považováni muži!

Kulturně-cestopisná přednáška je postavena na zábavných historkách. Fotky, malby,  videa  a hudba dokreslují atmosféru občas až bizarních setkání s místními lidmi. Animované ilustrace vysvětlují základní rysy každého kmene. Cílem je zaujmout nejen ženy, ale i muže, a dokonce i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty :-)"Co říkáte? Nalákaly jsme vás? 

My už se nemůžete dočkat, až se do knížky pustíme. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat