Fantasy román, který vládne silami přírody

Je mi radostí, že Vám mohu představit sci-fi a fantasy román Elementum od českého autora Jiřího Dittricha, který jej vydal u Fantastická Epochy, spadající pod samotné nakladatelství Epocha. 

Na tuto listopadovou novinku jsem se opravdu těšila. Na knihu jsem narazila vlastně náhodou ve skupině pro začínající autory, kde mě okamžitě zaujala knižní obálka. Musím uznat, že je opravdu famózní, neobvyklá a oslňující. Ta spektra barev a do toho hezký mužský, která žena by odolala, že? ,o)
Knižní obálku si navrhoval autor, nakladatelství se řídilo jeho představami a opravdu se povedlo nacpat do ilustrace fantazii i emoce. Je sice pravda, že tak navnadi kniha spíše ženy, ale podle Jiřího Dittricha není možné říct, že by byl příběh pouze pro ženy nebo pro muže. Každý si v tomto fantasy dobrodružství najde své! 

Brzy se k této novince dostanu a věřím, že svým čtenářům Jiří Dittrich připravil napínavé a kreativní dobrodružství. Těšte se na recenzi, já se budu těšit na knižní svět zvaný Elementum. :o) 

A nyní více o knize! 


Anotace: 
Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi.

Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit. 

Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2016
Žánr: Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež, New adult
Počet stran: 520
Vazba: brožovaná
Někoho zřejmě překvapí tloušťka knihy. Ano, je to pěkná bichle. Jsem z toho trochu vyděšená a stejným dílem se na ni těším. :o)) Protože lákavá anotace, neobvyklý název a kreativní obálka si mě prostě získali. Co si myslíte o tomto románu?
Kdo si počte se mnou? :o)

2 komentáře:

  1. Prosím já :) taky jsem neodolala a zlákaly mě úplně stejné věci, jako tebe :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak věřím, že si to užijeme! Těším se na tvé postřehy. :o)

      Vymazat