Básnická sbírka

Ráda bych vám, drazí knihomilci, v rámci našeho projektu Podporujeme (začínající) české autory představila neobvyklou básnickou sbírku ...A vítr chytit za pačesy!, jež je plná kreativních obrázků i textů. 

Ilustrátorka: Viola Zoe Bílá

Kniha není pouze sbírkou básní, ale i různorodých veselých obrázků a textů vhodných k zamyšlení. Já osobně vidím knihu jako velmi zvláštní. Ještě jsem dílo plné tak abstraktních a barevných ilustrací, které podle všeho nakreslila autorova dcerka. Myslím, že je to velmi kreativní použít dětské kresby, které v sobě mají neskutečně mnoho emocí. Pokud jste o této knize ještě neměli možnost slyšet, číst o ní nebo ji na vlastní oči zřít, tak můžete zavítat na webovou stránku samotného autora, kde se o knize hodně dozvíte a můžete si i pročíst některé příspěvky. 


...A vítr chytit za pačesy! 


Anotace: 
…A vítr chytit za pačesy vnímám jako básnický deník nebo osobní zpověď člověka citlivého, vnímavého, kterého řada věcí kolem nás sice štve, ale zároveň dokáže vidět „všechny krásy světa“. Líbí se mi písňová forma mnohých básní, zajímavé obrazy, na první pohled prosté, téměř prozaické, ale kolik hloubky a lyriky se za nimi skrývá, volný verš i práce s rýmy a rytmus uplatňující se i v krátkých prózách. Obdivovala jsem krásné sonety a hlavně upřímnost autora. Hned na začátku mě zaujalo Malé hraní s abecedou a mohla bych pokračovat, až bych vyjmenovala většinu básní. A protože jsem autora čtyři roky znala a také jeho spolužačky a spolužáky, musela jsem po přečtení básně Jsi částí mého světa na chvíli knížku odložit. Aleši, pište dál. A Violko, ty hodně kresli a maluj.
PhDr. Marta Mrázová

Nakladatelství: Sám i z dat, Aleš Bílý
Rok vydání: 2015
Žánr: Poezie
Počet stran: 128
Vazba: vázanáJak se vám kniha líbí? ,o)Žádné komentáře:

Okomentovat