Psychologický román o křehkosti dětství

Ještě předtím, než jsme pozastavily přijímání dalších spoluprací, abychom se co nejvíc mohly věnovat těm, které máme momentálně navázané, nám napsala začínající autorka Ivana Daňhelová, která v minulém roce vydala svou prvotinu Hořké prázdniny (pod odkazem si můžete prohlédnou jak fotografie z křestu knihy, tak si přečíst i ukázky a následné názory čtenářů). U nás na Podpoře se můžete opět těšit na dvě recenze. :)

Pokud máte rádi knihy psané z pohledu dětského hlavního hrdiny, díky kterému můžete nahlédnout do jeho vnímání okolní světa, které často až bolestně kontrastuje s vnímáním dospělých, určitě se po Hořkých prázdninách poohlídněte. Seženete je i ve známých knižních e-shopech. 


Anotace:
Jak vidí svět dítě? Co si přeje, čeho se bojí a před čím utíká? Dospělí si často myslí, že pro něj dělají to nejlepší, ale co když ono zatím prožívá nejhorší noční můru?

Nechte se vtáhnout do humorného a zároveň truchlivě laděného vyprávění vnímavé a citlivé holčičky, která se musí vyrovnávat s mimořádně hořkým létem – rozchodem rodičů, rozpadem rodiny a ztrátou domova. Její optimistické a zároveň naivní vnímání se střetává s krutým světem dospělých, kteří dokáží ubližovat jak sobě, tak i svým nejbližším. Je konfrontována s neotřesitelně dokonalou křesťanskou morálkou, se schizofrenií socialistického školství a nakonec vydána napospas nemilosrdným psychologickým odborníkům. Co všechno však může křehká dětská duše vydržet, aby neztratila svoji víru v dobro? Zaujala vás knížka? Máte rádi podobný žánr, nebo realistické příběhy moc nevyhledáváte a dáváte přednost fantazijním světům? :)


1 komentář: