Pohádková kniha

S radostí Vám mohu představit českou autorku, která nám do Světa mezi řádky napsala, jestli by s námi mohla začít spolupracovat v rámci projektu Podporujeme české autory

Petra Martišková vydala svou první knihu již v roce 2007 a od té doby píše. Mezi její díla patří například Tanec v srdci, Letní vzplanutí nebo Láska z konce světa a také další, které najdete na její webové stránce

Letos spisovatelka Petra Martišková vydala pohádkovou knihu, kterou jsem před chvílí měla možnost nafotit, takže ji můžete vidět i na našem instagramu. Líbí se vám? :o)

Kniha je pevné vazby a obsahuje krásné ilustrace, které se mému synovi i mně ihned zalíbily. Jsou originální, autentické a k četbě naprosto sedí. Nic překombinovaného, ale naopak jednoduché a konkrétní, takže dětem četbu plně zpříjemní. Ilustrátor Josef Quis si dal na pohádkové atmosféře záležet. :o)

Text je větší, takže naprosto vhodné pro malé školáky i rodiče, když po celodenní dřině uspávají své ratolesti v postýlkách pohádkovou knihou a oči už mají unavené. :o) Anotace je opravdu pohádková a láká na příběh malé holčičky Hejkalk, která zažívá nejrůznější dobrodružství. 
Takže vhledově je kniha velmi povedená, přiláká oko malého i velkého čtenáře a já věřím, že brzy vám budu moct vylíčit i jak na mě zapůsobil obsah, protože ji budeme pročítat s mým dvouletým synkem, který knihy zbožňuje stejně jako já. :o)

Hejkalka - Petra Martišková a Tereza Hieke

Anotace: 
Od té doby, co se malá strašidlácká holčička Hejkalka narodila, běhá celé dny po lese, vyvádí různé lotroviny a les, do kterého se narodila, má prozkoumaný do poslední větvičky. Je totiž plný pokladů, ale nejsou to poklady ledajaké. Zdejší strážci totiž hlídají kouzelné bylinky. Jenže co všechno se může stát, když se bylinky dostanou do nepovolaných rukou? A co teprve, když se Hejkalka ocitne z rodného lesa rovnou u lidí? To potom musí spojit síly její věčně ustrašený kamarád Janek, sokol Protiva i všichni obyvatelé lesa, aby se ji pokusili zachránit a přivedli ji zpátky. Hejkalka přitom pozná cenu přátelství, naučí se pomáhat druhým a zjistí, že být jedinou Hejkalkou na světě není zase tak špatné. Ilustracemi vyzdobil Josef Quis.

Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2016
Žánr: Pro děti a mládež, Pohádky
Ilustrátor: Josef Quis
Počet stran: 128
Jak se vám kniha líbí? 
Zaujala vás anotace jako mě? :o)Žádné komentáře:

Okomentovat