Kniha o ženách, kde se touha jedné a smutný osud druhé spojují v jeden příběh


Ahoj všem!
Máme pro vás další novinku do našich recenzních přírůstků. Tentokrát se jedná o autorku Věru Kadlecovou a její prvotinu Panenka. Ta se v tomto roce dočká volného pokračování s názvem Vina, takže pokud vás lákají knížky o nejednoduchosti vztahů, komplexech, ambicích i zmařených nadějích okořeněné neodmyslitelnou láskou, žárlivostí a nenávistí, mohl by pro vás být příběh bývalé narkomanky a vyhaslé novinářky ten pravý. Autorka zaslala každé z nás jeden výtisk, takže se můžete těšit na dva odlišné pohledy. :)Anotace:
Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?
Znáte knihu? A pokud ne, zaujala vás, nebo tohle téma není nic pro vás? :)


7 komentářů:

 1. Knihu neznám, a tentokrát ani nemám touhu blíže poznat. Je důležité, aby podobné knihy vznikaly, ale já je nevyhledávám. Možná dělám chybu, ale po ne moc dobré zkušenosti s Mementem nějak není chuť...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle byla naše chyba. Omylem jsme drogovou tematiku považovaly za nosnou, ale popravdě jde v knize o vztahy a silné emoce. V článku je to už opraveno. :) Třeba tě teď knížka naláká. :)

   Vymazat
 2. Je fajn, že sa prostredníctvom tohto projektu dozviem o mnohých zaujímavých autoroch a ich knihách...

  Na Slovensku by sa mohlo tiež vytvoriť niečo podobné. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To moc rády čteme, že projekt plní svůj účel a přináší ti knižní inspiraci. :) Vaši autoři by si podobnou podporu určitě zasloužili taky! Postupem času se budeme snažit zahrnout alespoň ty slovenské autory, kterým vyšly knížky v češtině. :)

   Vymazat
 3. Parádní obálka!
  Přeju at se kiha líbí, a těším e na Vaše recenze holky :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je až děsivá. :) Pokračování bude mít obálku sice v jiným duchu, ale tajemná a pro někoho strašidelná bude taky. Děkujeme. Už se na knížku těšíme. :)

   Vymazat
 4. Knihy mě zaujaly. Nejlépe pořídit obě najednou.

  OdpovědětVymazat