Druhé výběrové řízení

První výběrové řízení o knihu Velké holky a sex je za námi a my se rozhodly s Wish pokračovat v naší podpoře českých autorů. Proto také tento článek s druhým výběrovým řízením o recenzní výtisk, kterého se může účastnit každý recenzent, který má blog či web. 

Chcete-li se účastnit, prosím, pročtěte si pečlivě naše podmínky


Výběrové řízení trvá od 26. 9. do 30. 9. (23:59)
Připrav se na dlouhou zimu - František Uher


Anotace: 
Detektivní příběh z pera oblíbeného autora se klidně letos mohl přihodit kdekoliv na menším českém městě.

Nakladatelství: Tamtam
Rok vydání: 2011
Žánr: Literatura česká
Edice: Dobré detektivní příběhy
Počet stran: 264


František Uher

Narodil se v Havlíčkově Brodě, kde dodnes žije. Gymnázium vystudoval v Ledči nad Sázavou a Pedagogický institut v Brně. Ve své učitelské praxi se věnoval především postiženým dětem na zvláštní škole a na škole při psychiatrické léčebně ve svém rodišti.
Počet jeho publikací je neuvěřitelný. Vydal jedenačtyřicet knih, v novinách a časopisech publikoval přes tisíc povídek a fejetonů, přibližně stejný počet básní a veršů pro děti a přes tři tisíce aforismů. Je členem ústřední Obce spisovatelů v Praze, Unie českých spisovatelů a AIEP. Též obětavě pracuje ve výboru Východočeského střediska Obce spisovatelů.
Za svou dlouholetou a velice plodnou literární činnost získal řadu ocenění. Dvakrát Cenu Havrana za nejlepší detektivní povídku roku, udělovanou Mezinárodní organizací autorů detektivní literatury (AIEP), Cenu Eduarda Fikera, román Dlouhá nepřítomnost byl poctěn první cenou v literární soutěži O poklad byzantského kupce atd.
Publikovat začal v roce 1976 v nakladatelství Kruh ve sborníku poezie Setkání, v roce 1979 vydal svůj první detektivní příběh – Žádná trať pro černé pasažéry – a potom již šel titul za titulem.


Máte-li o tento recenzní výtisk zájem, napište nám do komentáře svůj odkaz na blog/web a proč byste byli dobrými recenzenty této knihy.


3 komentáře:

 1. Mám moc ráda detektivky a českou jsem už hezky dlouho nečetla. Pana Uhra neznám a obzory bych rozšířila ráda.
  Www.siraelxy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Ráda bych recenzovala tento výtisk především proto, že detektivky čtu moc ráda a mohla bych ho porovnat se spoustou dalších knih tohoto žánru. Od Františka Uhra jsem zatím žádnou knihu nečetla a myslím, že recenzovat tuto knihu by byla skvělá zkušenost.
  www.cozasctes.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. V poslední době mám v oblibě české detektivky a thrillery a jelikož jsem od Františka Uhra dosud žádnou nečetla, považovala bych zrecenzování jeho knihy za velkou výzvu.
  http://zaostrenonaknihy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat