Romány ze života

Svět mezi řádky přijal mezi recenzní e-výtisk knihu od českého autora, který produkuje svá díla pod pseudonymem Chorche Damián Sobegh. Ano, neustáváme v našem projektu Podpora (začínajících) českých autorů, který si můžete vyhledat pod tagem #Podporujemečeskéautory nebo také na #Světmeziřádky. ,o)

Autor nám zaslal knihy, které jsou velmi neobvyklé. Jejich největší zvláštnost spočívá v tom, že je prakticky jedno, kterou knihu začneme číst jako první a kterou jako druhou. Sám Sobegh říká, že je knihy možné číst stále dokola a přirovnává je k Perpetuum mobile. 

Není divu, že nás jeho díla zaujaly. Původně jsme myslely, že si každá přečteme jednu knihu a uděláme na ni recenzi, ale s tímto jsme vůbec nepočítaly. Takže prozatím nemohu říct, zda tu bude recenze od Wish nebo ode mě. Možná dokonce časem od nás obou.

Také Vás to zaujalo? Pokud ano, ráda vám knihy představím v tomto článku. :o) Proč nemám rád svátky a jiné dny Anotace: 
Můžete začít na Eigeru, ale počítejte s tím, že skončíte v Pekle. Pokud byste začali v Pekle, můžete propadnout iluzi, že Eiger se dá zdolat. Můžete cokoli. Stejně ale nakonec skončíte v Pekle... Začal bych Eigerem. Člověk pak aspoň ví, do čeho jde.
Kniha s podtitulem Severní stěnou Eigeru je druhou částí dvojknihy a volně navazuje na první díl s názvem Zase o kus blíž Peklu. Hlavní hrdina, autorovo alter ego, se tentokrát rozhodl usilovat o kolegyni Inge. Podaří se mu ji přesvědčit, že on je pro jiný než pracovní vztah ten pravý?

Nakladatelství: E-bohém
Žánr: Romány, Novely
Počet stran: 96


Zase o kus blíž PekluAnotace: 
Zase o kus blíž Peklu je příběh z dnešních dnů. O lásce, touze, naději, radosti… O tom, že jsou předem odsouzeny k neúspěchu… A současně je to příběh o strachu ze smrti a snaze ho překonat tím, že se člověk se smrtí sblíží… Podlézá jí… A také je to příběh o nervozitě pramenící z čekání na to, až ta neodvratná jistota přijde… Jak to čekání vyplnit?
Podtitul knihy Leporelo o Smrti. A trochu o fotbalu. spojuje zdánlivě nemožné, ale slibuje čtení plné příměrů a podobenství. Tím hlavním, čemu se autor v novele poskládané z volně plynoucích úvah věnuje, je život, ale zejména Smrt, která ho obklopuje, a také láska, v níž (řečeno fotbalovou terminologií) prohrává vysokým skóre.

Nakladatelství: E-bohém
Žánr: Romány, Novely


Počet stran: 103

Žádné komentáře:

Okomentovat