Recenzní výtisk s prvky milostného i detektivního románu

Znáte nakladatelství Hejkal? Kdo je z Vysočiny, nebo se o severskou (konkrétně finskou) tvorbu zajímá nad rámec reklamou profláknutých děl, by o tomhle malém rodinném nakladatelství z Havlíčkova Brodu už někdy slyšet mohl. Nebo ti, kteří už někdy navštívili Podzimní knižní veletrh, který je každoročně pořádán právě tímto nakladatelstvím. Tento rok se v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě bude konat již 26. ročník (přesněji 14. a 15. října).

Samotná šéfredaktorka nakladatelství působí i jako překladatelka a autorka. A právě jedna z jejích knih mi před pár dny přišla. Obálka působí značně retro, ale čím déle ji mám doma, tím více se mi zamlouvá. Přebal i kniha pod ním jsou opět v tom matném mazlivém provedení, po kterém tak ráda přejíždím rukou... Ehm, pojďme radši k samotnému příběhu. :D


Anotace:
Česká žena Monika neví, co si dál počít se životem. Pak odjede s manželem, badatelem blíže nejmenovaného ústavu pro zkoumání totalitní minulosti, na několik měsíců do Jižní Koreje. Tam se bezhlavě zamiluje do muže, o němž ví jenom to, že v něm potkala svoji druhou polovinu. Zrovna tak dobře ví, že jejich veliká láska jednoho dne skončí, protože v obyčejném lidském světě nepřežije. Věčné štěstí a muže na celý život hledají i další hrdinky románu: paní Song, již manžel přiměl k útěku ze Severní Koreje, úspěšná česko-finská podnikatelka Kamila, která už nevěřila, že potká toho pravého, i tajemná slečna Lee. Která z nich nepřežije? Kruté paprsky severokorejské diktatury dopadají až do Soulu, do univerzitního kampusu, ztracených zákoutí i purpurového pokoje hodinového hotelu Ben Hur. Ale nejen tam. Ženy netuší, že jsou jen loutkami v podivné hře a jejich pohyby řídí neznámé vzdálené ruce. Nebo až příliš blízké? Kniha Rudé paprsky severního slunce je originálním spojením tklivého milostného příběhu a napínavé detektivky a čte se jedním dechem.
Znáte knihu? Nebo jinou tvorbu Markéty Hejkalové? 
Zúčastnili jste se někdy Podzimního knižního veletrhu? 
Popřípadě vlastníte nějakou knížku z nakladatelství Hejkal? 
Klidně se v komentářích rozepište dle libosti. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat