Detektivní romány, sci-fi a fantasy

V dnešním příspěvku Vám představím českého autora Janiela Kaffekterý nám zaslal čtyři recenzní e-výtisky svých knih. Nejsem si jistá, jestli je zrecenzujeme všechny, ale věřím, že dvě z nich Vám budeme moci příbližit v recenzi více. ,o)

Autor má profil na databázi knih, kde si můžete pročíst informace o celé jeho tvorbě. Nám byly nabídnuta od samotného autora do projektu Podpora (začínajících) českých autorů čtyři knihy, z nichž jsme si prozatím každá vybrala jednu, i když pošilháváme i po těch ostatních. Janiel Kaffe totiž píše sci-fi a fantasy a detektivní žánr. 

Rády čteme a věříme, že díky našemu projektu najdeme mezi českými knihami své srdcovky. :o) 

Důvodem, proč se zavazujeme zrecenzovat pouze dvě knihy, je velký zájem o náš projekt. Z čehož máme samozřejmě velikou radost, ale bohužel nejsme superčtenářky, abychom přečetly vše naráz. :o)) Plníme ovšem své poslání i nadále a představíme Vám české autory, jak nejlépe svedeme. :o)

A nyní, pojďte se mrknout na knihy, které by se vám mohly líbit. :o)


Bezpáteřní - Janiel KaffeAnotace: 
Příběh z městského podsvětí. Město rozdělené do obvodů staví obyvatele proti sobě. Obyvatelé se snaží získat si moc a nadvládu nad městem. Situace se vyhrotí ve chvíli, kdy je hlavnímu hrdinovi, Junkiemu, unesena manželka Anna. Junkie spolu s partou tří kamarádů musí najít úhlavního nepřítele Žolíka, aby mohl Annu zachránit. Brutální praktiky a doslova bezpáteřní chování je zcela nezbytné. Cesta, z níž není úniku, vede k otevřené válce a přináší s sebou spoustu nevyhnutelných obětí. Drsný kriminální příběh, u kterého se budete zaručeně bát

Nakladatelství: Martin Koláček - E-knihy jedou
Rok vydání: 2016
Žánr: Povídky, Detektivka
Počet stran: 303

Vandraren - Janiel Kaffe


Anotace:
Hlavní hrdina, mladík jménem Vandraren, se vydá na pouť, aby poznal svět. Kromě poznání chce dospět a snad i zmoudřet. Zažije mnoho dobrodružství. Pozná sebe, spoustu lidí, potká svůj osud i osudovou lásku. Autor Janiel Kaffe opět dokazuje, jak lehké je zbořit hranice, které vlastně ani neexistují, mezi fantazií a skutečností. Na celou cestu Vandrarena dohlíží poněkud zvláštní patron, šaman Houbička.

Nakladatelství: Martin Koláček - E-knihy jedou
Rok vydání: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 320

El Klasiko


Anotace: 
El Klasiko je silný příběh psaný především osobním životem autora. Situace, kterými se osud rozhodl vyzkoušet, jak se Janiel Kaffe postaví výzvám. Autor vypráví svým osobitým stylem okořeněným o názory a postřehy, co si vlastně o životě myslí. Ovlivněn silnou depresí začne přemýšlet, co vše k tomuto stavu vedlo. Příběh vražedných myšlenek, hudby, drog. Po přečtení vám zaručeně nenechá jediný nerv v původním stavu a řádně jimi pocuchá. Nedoporučujeme číst čtenářům se slabšími nervy.

Nakladatelství: Martin Koláček - E-knihy jedou
Rok vydání: 2015
Žánr: Detektivky, Literatura česká
Počet stran: 100


(Ne)skutečno - Janiel Kaffe


Anotace:
Debutová kniha mladého talentovaného autora. Hlavním hrdinou je mladý strážce, který bojuje proti zlu a postupně zjišťuje, jakou moc mohou mít zdánlivě neškodné myšlenky. Děj se odehrává v astrální rovině, kam se mladý strážce neochotně a často proti své vůli přesouvá. Jestliže se vám honí hlavou bláznivé myšlenky, dávejte si veliký pozor. Myšlenka je sice jen myšlenka, ale může natropit víc nepříjemností, než si dokážete představit.

Rok vydání: 2014
Žánr: Povídky, Sci-fi a fantasy
Počet stran: 130

Zaujala vás nějaká kniha? 
Chtěli byste si počíst s námi? 

Žádné komentáře:

Okomentovat