Pohádkový fantasy příběh

Dnes nechte stranou všechen stres a problémy a vstupte spolu s námi do nitra říše, kde vládne Královna ze Železné hory. Autorka Jana Brnušáková v tomto díle dokázala spojit umění poezie, pohádkový námět a prvky fantasy

Jana žije v malebném prostředí Podbrdska, kde najdete například hojně využívané turistické trasy a horu Plešivec. Sama autorka uvádí, že zdejší příroda jí je inspirací, a proto se v její knize nachází mimo jiné krásné popisy. Na svém kontě má Jana navíc sbírku poezie Na křídlech holubic, která získala ocenění Zlatá bula v celostátní soutěži poezie. 

V rámci našeho projektu máme možnost zrecenzovat první vydanou knihu této kladenské rodačky – Královna ze Železné hory. Tu zaštítilo vydavatelství Klika. Plánovaná je celá trilogie pohádkové fantasy a my nabízíme první pohled na příběh, kterému Jana dala život a i kus sama sebe.


Anotace:
Pohádkový příběh plný záhadných bytostí, dobrodružství i kouzel.
Mladičká Bet opouští milovaný domov i zvláštní obyvatele z Království pod horou. Hned na počátku cesty je zřejmé, že splnit přání tajemné Luny se neobejde bez překážek. Na dívku ale nečeká jen nebezpečí. Osamělou pouť obohatí nejprve záhadní pomocníci, později také noví přátelé. Zlé síly zasáhnou i do osudu dalších členů její rodiny.
Pokud všichni splní svěřené úkoly, mohou přispět k záchraně Severního království. Mezi napětím a překvapivými momenty najde čtenář zároveň poetický pohled na rozmanitou přírodu.


Nakladatelství: Klika
Rok vydání: 2017
Počet stran: 224
Vazba: brožovaná Jak jste na knihu zvědaví Vy? 
Máte rádi pohádkové motivy ve fantasy příběhu?


Žádné komentáře:

Okomentovat