Nejen milostná poezie

Projekt Podpora českých autorů oslovila debutantka Petra Frajová, která u nakladatelství Čas vydala básnickou sbírku Cukr a bič... ke štěstí klíč aneb (nejen) O lásce a chtíči od srdce. Útlá brožovaná knížečka v sobě skrývá nejen povedené básně o lásce, touze nebo nostalgii, ale také autentické kresby. Dílo ilustrovala sama Petra Frajová a dodala mu jiskru. Pro čtenářky může být překvapením, že sbírka není pouze poetická, ale také dráždivá a dokonce i lehce perverzní. Jemně kontroverzní básně jsem si už vychutnala, recenze vás rozhodně nemine.
Nakladatelství Čas umožňuje čtenářům do knihy také nahlédnout - máte chuť přečíst si ukázku


Petra Frajová (1975) se narodila v Lounech, žije v Kadani, kde vystudovala Střední průmyslovou školu stavební v oboru pozemní stavitelství. Ve stavebnictví, coby rozpočtářka, působila většinu svého pracovního života. Již od dětství je její velkou láskou kreslení a malování, později, během studií se přidalo i psaní básní a krátkých příběhů. Jedna z básní ze studentských let – Já připíjím si... – je i součástí její prvotiny, básnické sbírky Cukr a bič (2017), kterou sama ilustrovala. V současné době pracuje jako šéfredaktorka magazínu Babyweb.cz a věnuje se i psaní článků. Jako externí redaktorka dříve přispívala do magazínu Femina.cz.
Autorčiny básně jsou odrazem její ženské duše – někdy romantické, jindy hříšně rozverné... Pokaždé ale plné opravdových niterných emocí. Zdroj
Petra Frajová o své první sbírce říká: „Každá žena je někdy romantická, někdy hříšná, občas smutná a nevyzpytatelně nevyzpytatelná. A přesně takové jsou i básně v této sbírce – 52 ,příběhůʻ odhaluje půvabné vzpomínky, ale i chmury na duši a nenaplněné touhy. Jsou psané srdcem, s opravdovou vášní pro vše lidské, určené všem, kteří mají tak jako já duši naplněnou láskou, chtíčem a občas i smutkem. Na intimitě sbírce přidávají ilustrace, které vznikly stejnou, niternými emocemi vedenou rukou. Potěšte smysly každého svého já a nechte intimní atmosféru básní proniknout hluboko do své duše, kde pohladí i rozechvějí...Máte rádi básnické sbírky?
Zaujala vás tato poetická četba?Žádné komentáře:

Okomentovat