Měsíční shrnutí – Květen 2017

Měsíc květen se pro projekt Podpora českých autorů stal synonymem vývoje, změn a pozvednutí na novou úroveň. Jak jste si jistě všimli, přešly jsme na doménu www.podporaceskychautoru.cz a změnily za pomocí Lucie Val vzhled (velmi děkujeme). Doufáme, že se vám nový design líbí a působí na vás přehledně. 

Projekt jsme rozšířily a mimo spoluprací s autory jsme také začaly spolupracovat s nakladatelstvími, která vydávají české autory, abychom vám mohly přinést novou knižní inspiraci a informovat vás o knihách našich domovských autorů, na které jste třeba prozatím nenarazili. I nadále se samozřejmě věnujeme českým autorům a autorkám, ať už těm, kteří vydali svůj debut, či těm, kteří už za sebou mají několik děl. V příštích měsících vás potěšíme recenzemi, rozhovory, úryvky i soutěžemi, takže nás nezapomeňte sledovat, aby vám nic neuniklo. 

Kdysi jsme projekt vedly my – Wish a Chensie –, ale i to už je minulostí. Přijaly jsme nové recenzentky a redaktorky, které vám přináší ty nejčerstvější informace v objektivních recenzích se subjektivním názorem. Vím, že na tohle téma by se dalo polemizovat, ale my se opravdu snažíme vám o knize poskytnout, co nejvíce informací (bez spoilerů), abyste se mohli rozhodnout, zda je daný titul to pravé ořechové právě pro vás. Projekt má také vlastní korektorku, takže věříme, že se vyhneme i překlepům, které občas sužují každého. 

Ale tím to nekončí. Brzy budeme naši redakci rozšiřovat. Pokud máte zájem s námi spolupracovat, recenzovat české knihy (pozor, není to žádná legrace, na projektu jsou striktní pravidla, která se musí dodržovat) a rozšířit si obzory, budete mít možnost se účastnit výběrového řízení. 

A teď už k samotným článkům, kterými jsme se vám tento měsíc snažily zpříjemnit. Náš publikační plán je nacpaný k prasknutí, není tedy třeba se obávat, že bychom snad usnuly na vavřínech. Spousta článků již na zveřejnění čeká a já věřím, že i červen bude plný příspěvků, které vás zaujmou. Recenze:Nová spolupráce nebo nové knihy: 

Rozhovory: 
Ukázky z knih: 


Soutěže: 
Inspirovali jsme vás nějakým dílem?

Jaké články máte na projektu nejraději?


2 komentáře: