Temné fantasy

Tereza Matoušková alias Temnářka je už zavedenou autorkou na poli české fantastiky. Čtenáře si získala sérií knih z ponurého světa plného intrik a nebezpečí zvaného Podmoří. Nyní přichází s novinkou, která je samostatným titulem a v podmořském světě se neodehrává. Válka zrcadlem měla původně vyjít jako spoluautorský projekt. Ten nakonec nedopadl, ale autorka nenechala ležet ladem materiál, který po něm zůstal, a pustila se do realizace sama. 

Jak se s tím popasovala, se zanedlouho dočtete v naší recenzi. A kromě toho se můžete těšit i na rozhovor a my už teď můžeme prozradit, že se nově vydané knížky bude týkat jen velmi okrajově. Bude se jednat spíš o takový návrat na začátek... :) Pokud si chcete zkrátit čekání a poznat Terezu Matouškovou trochu blíže, zavítejte na náš domovský blog:

Anotace:
O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít, a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jako by nestačily intriky a politické hry. Začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Odkaz bytostí, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu.


✴✴✴


Také se vám tak moc líbí obálka? Nás zaujala na první pohled. Vytvořila ji šikovná ilustrátorka Alena Kubíková, která už nějakou dobu s Terezou Matouškovou spolupracuje a na svědomí má i tři podmořské obálky: Hladová přání, Vílí kruhy a Děti vánice. Jestli jste byli na Světě knihy a patříte mezi šťastlivce, kteří ulovili podepsaný výtisk i záložku s Ankarou, určitě se nám dole do komentářů pochlubte. 

A v případě, že jste chtěli stihnout křest Války zrcadel a nepoštěstilo se vám, nezoufejte, 3. června 2017 máte další příležitost! ;)
Znáte tvorbu Terezy Matouškové? Už jste od ní něco četli?Žádné komentáře:

Okomentovat