Kreativní fantasy pro děti i mládež

Znáte spisovatelku Michaelu Burdovou? Pokud si rádi počtete young adult fantasy, tak vám díla této autorky určitě neunikla. Oslovila nás a my z projektu Podporujeme české autory jsme rády souhlasily, takové krásné knihy vám velmi rády představujeme. :o) 

Mladá spisovatelka má za sebou již velké množství knih, které ocení především děti a dospívající čtenáři. Fantasy světy má podle všeho zmáknuté levou zadní, protože svá díla vydala u známého nakladatelství Fragment. 

Máte-li zájem se o této autorce dozvědět více, stačí zabruslit na její webovou stránku Michaela Burdová nebo autorský profil na Fb
Literární činnost, kterou má už za sebou (a jistě spousty ještě před sebou): 

Na mě v knihovničce už čekají tři velmi atraktivní knihy, které vzhledově vypadají velmi kvalitně, obsahují i ilustrace a slovník... Těšte se na recenze, protože já se moc těším na čtení. :o) Debatovat s námi nejen o autorčiných knihách můžete na skupině Čteme české knihy

Vlčí krev


První díl ze série Syn pekel: 
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázaná. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil – třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.

Ilustrace: Michaela Burdová
Rok vydání: 2013

Snížkova dobrodružství


Ze série Poselství jednorožců: 
Snížek je kočkoroh. Spokojeně si žije u Veragina, u kterého má zajištěn neomezený přísun jídla a spát může, kdykoli se mu zachce. Se vším je ale konec, když se nechá vlákat do pasti a probudí se zavřený v kleci. Drkotající vůz a nerudný trpaslík ho vezou neznámo kam.
Když Veragin zjistí, že Snížek zmizel, vydává se ho hledat. Během cesty pozoruje, že se v zemi dějí zvláštní věci. Všude mizí kočkorohové a povídá se, že si na nich ve svých hodovních síních pochutnávají trpaslíci. Jenže trpaslíci nikdy neopustili své Měsíční hory. Tak proč právě teď a proč zrovna kočkorozi? 
Zdá se, že se objevilo zlo, které nepochází z této země. Aby ho Veragin zastavil, musí obnovit dávné přátelství s elfy a otevřít tak staré rány a vzpomínky, které měly zůstat zapomenuty.

Ilustrace: Michaela Burdová
Rok vydání: 2016

Prokletí


Ze série Volání sirény:
Larissa je siréna. Už stovky let jí moře přikazuje zabíjet muže. A ona tak činí. Touží však z tohoto bludného kruhu uniknout. Je rozhodnuta udělat pro to cokoliv. Svojí krásou ovládne černomága Liama, a ten se do ní bezhlavě zamiluje. Nabídne jí dohodu: pokud se stane jeho ženou, pomůže jí zpřetrhat pouta, která ji spojují s nemilosrdným mořem. Larissa souhlasí.Cestu jí však zkříží Liamův bratr. Je to první muž, který jí neleží u nohou a odolává jejímu uhrančivému půvabu. Derrenova odtažitost začne Larissu přitahovat a ona není schopná se svým citům bránit. Dokáže si vybrat toho pravého? Bude ochotná obětovat lásce třeba i svoji nesmrtelnost?

Ilustrátor: Petr Vyoral
Rok vydání: 2014


Parádní knižní světy, co říkáte? A počkejte, až vám nafotím ty kouzelné fotografie! Dvě díla ilustrovala Michaela Burdová sama a musím uznat, že se jí to víc než povedlo. I Petr Vyoral si rozhodně dal záležet a já věřím, že kresby pozvednou atmosféru příběhu. :o)

Už jste četli nějaké dílo Michaely Burdové? 
Jaký titul vás z její tvorby láká nejvíce? 


2 komentáře:

  1. Já mám doma obě knížky ze série Syn pekel. První díl jsem kdysi dostala jako dárek a jen pár dnů na to jsem běžela do knihkupectví pro ten druhý, jak mě to neskutečně chytlo :)

    Lory Humble

    OdpovědětVymazat