Lidské drama z kavkazských hor

Dnes rozvíříme knižní vody dramatickým příběhem odehrávajícím se v zapadlé vesničce vysoko na Kavkazu v jihozápadní Asii, kde lišky dávají dobrou noc. Už ze samotné anotace na vás dýchne zima, nepohodlí a podivná pochmurnost. Neveselé čtení, ovšem na pošmourné počasí jako dělané. Nechte se nalákat.

Autor Walter Slovo má ve svém literárním portfoliu už tři e-knihy a v současné době připravuje čtvrtou. Žánrovou vyhraněnost u něj nehledejte. Kromě představovaného dramatu napsal detektivní příběh z 23. století Thonis a fantasy pro dospívající Habitat. Poslední zmiňované dílo publikoval pod jménem Boris Leto. Novinkou by pak byla měla být e-kniha s duchařskými prvky nazvaná Příliš mnoho hnědého peří. Na jeho webu kromě jednotlivých titulů najdete i blogové zápisky, ve kterých se odráží jak autorovo knihomilství, tak zkušenosti získané z dvouletého pobytu ve skotském Edinburgu. 


Anotace:
Umíral za vlast. Opakovaně.

Třicátník Mirza, předčasně penzionovaný komparzista propagandistických filmů, se vrací zpátky do rodné vsi vysoko do kavkazských hor, kde se žije prostým životem bez elektřiny a s blahosklonným nezájmem o konflikt mezi gruzínskou vládou a separatisty.

Mirza zažil jen filmovou válku probíhající ve stínech skutečných bojů, ale přesto si z ní odnesl následky jako z té skutečné. Ale co je skutečnost a co stín?

Lidské drama Kavkazan se odehrává mezi středověkými obranými věžemi a líčí skličující střet s pravdou, když se hlavní hrdina dostane ke svému dětskému deníku. Mirza zjišťuje, že se už v dětství pohyboval mezi skutečností a stínem lži – jen si to neuvědomoval. Kavkazan přitom začíná truchlivě, ve světnici leží zesnulý stařec s psacím stojem vedle sebe.

Dvě verze minulosti.

Co je stín a co pravda?


Nakladatelství: Martin Koláček - E-knihy jedou
Rok vydání: 2016
Počet stran: 220
Formát: e-kniha (ePUB, mobi, PDF)


Už jste se s autorovou tvorbou setkali? 

Která z jeho knih by pro vás mohla být to pravé?Žádné komentáře:

Okomentovat