Jak zachránit planetu Zemi?

Autorka Dana Beranová oslovila náš projekt a nabídla ke zrecenzování svou knihu Eva a Kniha poznání. Jak už napovídá anotace, jedná se o fantasy příběh plný pohádkových bytostí a tajemství. Zároveň se tu objevuje poměrně aktuální téma – záchrana přírody a naší planety Země.

A jak píše autorka na svých stránkách, kniha je určena nejen dětem, ale také jejich rodičům. Dokonce si ji otestovala na školácích!

Danu Beranovou můžete znát z povídkového souboru Žena se lvem. Ráda chodí do přírody, kde také hledá inspiraci. Literární nápady pak probírá se svými dlouhosrstými koliemi. Kromě psaní ráda zpívá, kreslí nebo něco vyrábí. Zajímá ji tvoření v jakékoliv podobě. 

Výsledek obrázku pro eva a kniha poznání


Anotace:
Jedenáctiletá Eva vyráží s rodiči a starší sestrou Sárou autem k moři. Po těžké havárii se však obě děvčata ocitají v lese, kde objeví dosud skrytý fantasy svět. V něm se jim stanou průvodci i rádci stromidé – bytosti žijící v dokonalém souladu s přírodou. A tak Eva, která se od nich dozvídá, že je vyvolená, poznává lidmi dávno zapomenuté nadpřirozené bytosti, letí za mořskými pannami, je zajata hejkaly, na klisně patronky koní překoná stovky kilometrů, jen aby získala vzácnou a po generace loupenou i darovávanou Knihu poznání. Dokáže s její pomocí naplnit své předurčení a zkrotit první ze vzbouřených živlů? O tom je právě Eva a Kniha poznání.


Autor: Dana Beranová
Nakladatelství: Beletris
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Vazba: brožovaná


Zaujala vás tato kniha?

Už jste od této autorky něco četli? Žádné komentáře:

Okomentovat