Hodnotná pohádková kniha

Nedávno jsem se účastnila výběrového řízení v rámci projektu Podporujeme české autory o pohádkovou knihu. V poslední době (cca rok) se dětskými knihami zabývám a nejen je recenzuji, ale pravidelně jednou denně i čtu. 

Dílo mě zaujalo, jak svou anotací, tak i lákavými ilustracemi a tak mě velmi potěšilo, že se autorka Alena Vorlíčková rozhodla vstoupit do našeho projektu a já vám tak můžu představit pohádku, kterou byste třeba rádi předčítali svým ratolestem!


O jaký titul se tedy jedná? 

Zakletý zámek napsala autorka Alena Vorlíčková, ilustrovala Petra Řehová a vydalo nakladatelství Městská knihovna Polička. O tomto nakladatelství vás budu informovat blíže na našem knižním blogu Svět mezi řádky, pod kterým náš projekt vznikl. Ale proč? Protože mi nakladatel k pohádkové knize přidal jedno krásné knižní překvapení! (článekJaképak? Článek k přečtení mám pro vás už připravený, šup do čtení. :o)


Zakletý zámek (Fb) je podle anotace pohádková kniha určená ke společnému čtení s dětmi od 5 let a je vhodná i pro děti, které “čtení bolí”. Především je ale knihou příběhů na motivy slovinských lidových pohádek, kde nechybí kouzla, odvaha, překvapení a dobrý konec s ponaučením.


Knihu už máme se synem rozečtenou a mimo krásných příběhů a ilustrací mě překvapily také kreativní dotazy na konci kapitol, které zaručeně vtáhnou malé čtenáře do děje. Jsem všemi deseti pro taková pozitiva, protože díky tomu se děti rozmluví a samy si začnou utvářet názory.


Autorka Alena Vorlíčková má praxi na střední škole jako učitelka českého jazyka a tak si můžete být jistí, že její pohádky dětem pomohou lépe se zamýšlet nad texty a pracovat s nimi. Opravdu se mi líbí, že nejen napsala knihu, ale také pracuje na skvělém projektu Společné čtení (Fb), kde doporučuje knihy pro děti a pomáhá malým i velkým čtenářům objevit lásku ke knihám. Já rozhodně souhlasím s tím, že předčítat dětem je pro jejich vývoj důležité a oceňuji, že nenásilným způsobem se Alena Vorlíčková snaží pomoci najít dětem i rodičům společnou cestu ke knihovničce.


Znáte projekt Společné čtení?
Také vás Zakletý zámek zaujal? Žádné komentáře:

Okomentovat