Dobrodružné thrillery ze Sahary i Velikonočního ostrova

Nedávno nás oslovil autor Aleš Pitzmos, kterého můžete znát pod pseudonymy Alec Palmer nebo Aleš Pospíchal, s nabídkou dvou recenzních výtisků. Jedná se o druhou a třetí knihu ze zatím třídílné dobrodružné série s kameramanem Denisem Scottem a reportérkou Alyson Martinézovou v hlavní roli. Tyto knihy by mohly nadchnout všechny fanoušky exotických dálek, pradávných tajemství, napětí a akce.

Aleš není žádný začínající autor a rozhodně se o něm nedá říci, že by se zaměřoval pouze na jeden žánr. Na kontě má totiž už čtyři thrillery, dva historické románydvě space opery a povídky ve sbornících sci-fi a fantasy (Mlok a Kočas). Jeho knihy byly vydány nakladatelstvím Alpress, Brokilon či Moba.


2. díl - Srdce Sahary
Anotace:
Denis Scott se společně s přítelkyní Alyson vydá proti vlastní vůli na zběsilou honičku za mocným artefaktem, ukrytým tajemným národem Garamantů v hlubinách Sahary. V cestě jim nestojí jenom žoldnéři, sloužící mocné a všehoschopné organizaci, ale i nehostinná poušť, písečné bouře, solná jezera a... cosi krvelačného a děsivého, co přežilo pod jejími písky.
3. díl - Kamenní strážci
Anotace:
Posvátné jezero Titicaca se rozlije, tisíce lidí zahynou. Členové vyšetřovacího týmu Jennifer Donovanová a Denis Scott zjistí, že pod hladinou je cosi neobvyklého. Stopy vedou až na tajemný Velikonoční ostrov. Zde se skrývá dávné tajemství, které je tak mocné, že může obrátit naruby celou historii lidstva. A mnozí, aby je získali, se nezastaví před ničím…


CBDB.cz


Jak jste na tom s dobrodružnými romány vy? Vyhledáváte takové knihy? A slyšeli jste už o Alecovi Palmerovi? 😊
2 komentáře:

  1. Knihy nevypdají vůbec zle. Já tedy osobně právě to exotično zas tak nevhledávám, ale možná by to byla příjemná změna :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já pravidelně taky ne, ale čas od času je fajn zkusit něco jinačího. Člověk díky tomu může objevit hodně zajímavý tituly, který by jinak úplně přehlídnul. :)

      Vymazat