Román inspirovaný skutečným příběhem

Znáte českou autorku Hanu Hindrákovou? My jsme o ní už slyšely a příjemně nás překvapilo, když nás sama autorka v rámci našeho projektu Podporujeme české autory oslovila a nabídla nám ke zrecenzování své knihy. 

Zdroj: Fb Hana Hindráková


Jako první pro vás budu recenzovat román, inspirovaný skutečným příběhem. Vyšel v roce 2012 a byl nejprodávanějším titulem nakladatelství Alpress, také byl nominovaný na knihu roku 2012. Velké úspěchy a mě opravdu těší, že mám možnost pro vás knihu zrecenzovat, i když půjde zřejmě o silné a smutné čtivo, tak upřímně se na to těším, jelikož anotace je dokonalá. 

Více o dílech spisovatelky Hany Hindrákové se dozvíte na její webové stránce Hindrakova.cz, kde si můžete pročíst nejen celou bibliotéku, ale i rozhovory či recenze.   

Zdroj: Hana HindrákováAnotace:
Emoce nejsou jen součástí knihy, ale autorka Hana Hindráková je naplno prožívala, když se v Keni snažila pomáhat v rámci neziskové organizace Fair. „V začátku jsem cítila úplné zoufalství, když jsem chodila po tamních ulicích, viděla jsem tu chudobu a spoustu obyvatel, takže mi ta naše pomoc přišla jako kapka v moři,“ přiznala. Autorka  vypráví dojemný  příběh v němž  David, John a malá Susanne osiří, skončí v rukou krutého strýce. Chlapci se rozhodnou, že utečou. Sestřičce slíbí, že se pro ni vrátí. Tehdy netuší, co dívenku u strýce čeká. V Nairobi lepší život nenajdou, skončí u dětského gangu, kde platí tvrdé zákony, drogy a násilí. John se z gangu vymaní díky dívce Kioni, zatímco Davida spaluje pocit viny za smrt malé sestry… 

Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2012
Žánr: Romány, Literatura česká
Počet stran: 189
Vazba: pevná s přebalem
Znáte tuto českou autorku?
Jaké knihy jste od ní četli nebo na které se chystáte? :o)

Žádné komentáře:

Okomentovat