Pohádka ze světa chemických prvků

Oslovila nás česká autorka Veronika Matysová, která píše již od roku 2000. Knihy pro dívky, ale i pro děti i mládež. Vydala již šest románů a já mám radost, že mohu recenzovat její novinku! Velmi neobvyklou pohádku s droboučkými postavičkami, která vypovídá o tom, že si malí čtenáři užijí nejen báječné dobrodružství, ale ještě se něčemu přiučí. 
Na webové stránce Všechno je příběh naleznete nejen její knihy, ale také poradnu pro začínající autory. Stejně jako my se autorka věnuje podpoře české literární scény. 

Když jsem si poprvé recenzní výtisk Poplach v Tabulkově od Veroniky Matyasové prohlížela, bylo mi jasné, že tato kniha je pro děti základních škol. Uvidíme, jak na mě zapůsobí po přečtení. :o) Ale prozatím při prolistování oceňuji velké písmo, které se dětem bude dobře číst. Kniha také obsahuje veselé, barevné a zajímavé ilustrace od ilustrátorky Jitky Římánkové. Jsou opravdu neobvyklé a  mně se ke knize víc než hodí. :o)

Zdroj: Všechno je příběh

Poplach v Tabulkově nebude podle všeho jen obyčejná pohádka, hádám, že mi dá mnohem víc a sama jsem na to opravdu zvědavá. :o) Anotace:
Tato neobvyklá kniha s dobrodružným příběhem přivede děti do říše droboučkých postaviček, které působí magicky, a přece jsou zcela skutečné – do říše chemických prvků.
Všechno, co kolem sebe vidíme, čeho se můžeme dotknout, ale i vzduch, který dýcháme, to vše je tvořeno maličkými neviditelnými částečkami. Jsou jako písmenka abecedy, kterou je napsán celý náš svět. Seznamte se s paní mámou Chlorovou, malou Kyslinkou a jejími bratry Vodíky, Fluorkou, Bromíkem, Křemdou, Bronzíkem, Siřinkou, Rtutíkem a jejich sousedy. Čím lépe říši chemických prvků porozumíme, tím lépe porozumíme světu kolem sebe. A nepřihodí se nám to, co se to stalo panu Runsaklovi, kterému se neznalost chemických prvků málem stala osudnou! Toho dne, kdy příběh této knihy začal, nejprve nic neukazovalo na to, že se Tabulkov vzápětí obrátí vzhůru nohama... 

Nakladatelství: Knižní Klub
Rok vydání: 2016
Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Ilustrace: Jitka Římánková
Počet stran: 96
Vazba: vázaná

Jak se vám tato novinka líbí?

Už ji máte pro svá sluníčka doma? :o)


Žádné komentáře:

Okomentovat