Démonické sci-fi a fantasy

Znáte českou autorku Lenku Dostálovou? Já už jsem od ní měla možnost číst velmi akční dobrodružství s hrdinkou Laylou, která si nebrala servítky. Projekt Alfa: V pasti už jsem vám představila a nyní už jen čekat na další díly. 

Ovšem máme tu nové dobrodružství od Lenky Dostálové! První díl série Dcery světla a temnoty - Démon stínů! Román vydalo nakladatelství Fragment a sama autorka mi ho nedávno zaslala jako recenzní výtisk. 


Mám z toho velikou radost, protože kniha vypadá tedy opravdu skvostně. Kreativní a úžasná. Konkuruje zahraničním obálkám. Ale co příběh, který obsahuje? 

Už od Projektu Alfa: V pasti vím, že Lenka Dostálová rozhodně psát umí. Rozhodla se pro originální a nápadité téma. Dokázala kreativně reagovat a měla sklon být agresivní - tedy její hrdinka Layla měla. :o))


Sama jsem zvědavá, co si pro své čtenáře připravila v Dcerách světla a temnoty, což je také román sci-fi a fantasy žánru, takže rozhodně něco pro mě! 

Anotace: 
Lea a Sára jsou sestry – dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání.
Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši… 

Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2016
Žánr: Literatura česká, Sci-fi a fantasy, Pro děti a mládež
Ze série: Dcery světla a temnoty (1)
Počet stran: 288
Vazba: brožovanáCo si o téhle krásce myslíte vy?
Láká vás? 

2 komentáře:

  1. Vypadá zajímavě, ale Projekt Alfa si chci přečíst víc :) Uvidíme co na něj řeknu, třeba pak sáhnu i po téhle.

    OdpovědětVymazat