Cestopis o putování po USA

Lákají vás Spojené státy, ale zatím jste neměli možnost je navštívit, natož je snad procestovat křížem krážem? Potom by pro vás mohla být tou pravou kniha autorky Peggy Kýrové nesoucí název Amerika aneb Velká země českýma očima, která tenhle rok vyšla již v druhém doplněném vydání a mapuje autorčino putování v letech 1998 - 2000. Kromě osmi stran s barevnými fotografiemi najdete dalších více než sedmdesát snímků na přiloženém CD. 

A na co se v knížce můžete těšit?
- r. 1998 - východní pobřeží
- r. 1999 - severovýchod a jih
- r. 2000 - jihozápad a severozápad
- postřehy a praktické rady
- výčet a popis navštívených míst


Anotace:

Čtivá a stále svěží třídílná kniha psaná s lehkostí a humorem, nabitá nejen leckdy dobrodružnými až dramatickými nebo humornými příhodami z cest, ale i zajímavými informacemi o místech známých i téměř neznámých, a kapitolami z dějin USA.

Podle knihy se i dnes dá kterákoliv z popisovaných cest podniknout levněji než s cestovní kanceláří a současný cestovatel si bez problémů může výlet přizpůsobit svým potřebám - rozšířit, zúžit nebo zkombinovat části různých autorčiných cest do vlastního originálního výletu. Cesty podle této knihy mohou bez obav podniknout i senioři.


Co o svém cestopisu píše sama autorka?
Jako malá holka jsem četla mayovky. Jména jako Texas, Arizona, Utah, Colorado nebo Rio Pecos voněla dálkami a dobrodružstvím. Dětská fantazie vykreslovala nekonečné prérie a vysoké hory. Toužila jsem se setkat se skutečnými Indiány a vidět, jak žijí. Věděla jsem, že se tam nikdy nepodívám.

Když mi bylo jedenáct, přijela poprvé do Československa mámina sestřenice Sharon z Kalifornie. To jméno vonělo mořem, sluncem a pomeranči. Toužila jsem po tom, spatřit na vlastní oči palmy a Pacifik, a věděla jsem, že se tam nikdy nepodívám.

O pár let později přivezla Sharon knížku o Yellowstonském národním parku. Bylo neuvěřitelné, co všechno příroda dokáže vytvořit. Žasla jsem nad nekonečnou paletou barev kolem gejzírů a jezírek a toužila jsem se přesvědčit na vlastní oči, jak to tam skutečně vypadá. Věděla jsem, že se tam nikdy nepodívám.

Když přišla sametová revoluce, otevřely se sice hranice, ale Amerika byla pořád příliš daleko.
Několik let poté vyslali tátu jako experta do Baltimore v Marylandu a jeho pobyt se postupně protáhl na víc jak čtyři roky. Amerika se stala realitou.
-------------------------------------------------------------------------- 
A tak jsem postupně procestovala celé Spojené státy, splnila si své dětské sny a svá dobrodružství, praktické postřehy a zajímavosti o mnoha místech v USA sepsala do této knihy.

Komu je určena? 
Všem, kdo rádi čtou cestopisy, rádi cestují (hlavně na vlastní pěst a ne s cestovkou), všem, kdo se zajímají o historii USA a zejména těm, kteří se rozhodují, zda Ameriku navštívit a co tam vidět.
Máte rádi cestopisy? Zaujala vás Amerika Peggy Kýrové? :)


Žádné komentáře:

Okomentovat