Novela s homosexuální tématikou

Možná už vás tím otravuju nebo vás to naopak těší stejně jako nás, ale máme další recenzní výtisk do Projektu Podpora (začínajících) českých autorů, a tak můžeme nadšeně publikovat další recenze na české knihy! 

Tentokráte nám přišel výtisk od autorky Katky Heřmanové, kterou povětšinou znáte pod pseudonymem Arvari z blogu Arvaripíše. Produkuje homosexuální tvorbu a na jejím blogu můžete najít jak zábavné příběhy psané formou dialogů, ta informace o její knize.Model je můj syn Mike, který si oblíbil kresbu na obalu a s Radečkem jsou kamarádi, i když Mike dává přednost pohádkové tvorbě. ,o) (Chensie)


Jelikož já jsem velký fanoušek gay tematiky v knihách (Wish mě k tomu kdysi donutila a od té doby jsem fanatik. - W: V tu dobu jsem bohužel ještě netušila, do jakých extrémů dokážeš věci zahnat...), tak bylo naprosto jasné, že autorce Katce nabídneme naši spolupráci a jsme moc rády, že souhlasila. :o)

A tak do našeho Světa mezi řádky přilétly dva nové neobyčejné výtisky. A v čem jsou tak zvláštní? Prakticky ve velikosti, která si nás s Wish získala. Jde o minimalistickou knížečku, která vypadá roztomile (a díky povedené ilustraci na knižní obálce ihned zaujme, moc se mi líbí Radkům výraz) a má obrovskou výhodu v tom, že ji prostě můžete brát všude s sebou, aniž by nějak překážela! (W: Pro představu - přišla v klasické dopisní obálce, takže má formát pohledu. :))
Wish věděla, že kniha je velikostně menší, než jsme zvyklé, ale pro mě to bylo překvapení, když jsem stepovala u schránky a paní pošťačka se usmála a vložila obálky do schránky a odjela. "A kdepak je balíček od Katky?" ptala jsem se sama sebe a nakukovala do schránky, kde byl dopis běžné velikosti a na něm mé jméno...

A právě tam se ukrýval náš nový knižní poklad, který nám autorka věnovala! Není divu, že jsme se obě do knížečky zbláznily a rozhodly se, že ji nedáme z ruky, protože už na pohled nás okouzlila.

Ale dost vykecávání (Wishka zas bude mít plnou pusu řečí, že jsem grafomanka), pojďte se s námi na informace o knize! (W: To teda. Už půlhodinu tu protáčím oči, nervozně podupávám a čekám, kdy s tím pěním a omíláním jednoho a toho samého konečně přestaneš! :D )
Radek
(Mistr v komplikování vlastního života)


Katka Heřmanová
Anotace:
Jmenuju se Radek. Žiju životem, co by se snad dal označit za naprosto normální a spokojený, jen kdyby nebylo pár malých detailků. Jako třeba toho, že jsem gay. Že moje rodina to ví. Že je s tím povětšinou smířená, což není vždycky tak výhodné, jak by si každý mohl myslet. Že moje vztahy, když už se mi je podaří navázat, jsou většinou založené pouze na postelových hrátkách. Že můj nejlepší přítel není gay, ale je zatraceně hezký. Že moje babička je zapřísáhlá křesťanka. A že jsem tak nějak obecně... Mistr v komplikování vlastního života.

Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2013
Žánr: Novely, Literatura česká
Počet stran: 92


Také vás tolik zaujala jako nás? :o)Žádné komentáře:

Okomentovat